S pomůckami na patchwork si usnadníte práci

Patchwork je šití které nezatíží rozpočet. Nemusíte si vždy kupovat drahé látky, jeho kouzlo je v tom že se při tomto tvoření dají využít zbytky látek, které by se jinak bez užitku vyhodily. Můžete si vystačit s tím co používáte na běžné šití, ale pokud si pořídíte speciální pomůcky na patchwork, ušetří vám to mnoho času a práce půjde lépe od ruky.

pomůcky

Řezací kolečko: můžete sice použít klasické nůžky, ale když jednou vezmete do ruky řezací kolečko zaručeně ho nedáte z ruky. Pracuje se s ním velmi lehce, bez problémů uříznete i více vrstev látky.

Řezací podložka: jak už máte v ruce řezací kolečko je dobré pořídit si i položku. Někdo by mohl namítnout, že kus plexiskla vystačí, není to pravda. Tahle skvělá vychytávka je totiž dostatečně měkká, aby zabránila poničení ostří a současně tvrdá, aby zabránila hlubokému zářezu.

Značkovací tužky, pera, fixy: klasické krejčovské křídy pomalu vytlačují značkovače. V podobně tužek nebo per si s nimi lehce označíme co potřebujeme. Až značky nebudeme potřebovat lehce je odstraníme vodou.

Zakladač šikmých proužků: začištění švů šikmých proužek vypadá pěkně a dokáže dát výrobku ten správný šmrnc. Šikmý proužek si můžete pohodlně doma připravit z kterékoli látky, což dá výrobku punc originality.

Zarovnávač hran a rohů: ten kdo kdy převracel úzký tunýlek na líc dá zapravdu tomu, že je to hodně piplavá prácička, které se ne vždy povede tak jak bychom si představovali. Vypichování rohů už nemusí být s tímto předmětem taková práce.

pomůcky na šití

Svorky na látku: praktický doplněk který je nezbytný pro přichycení těžkých látek na které špendlíky nestačí.

Pokud kouzlu šití propadnete naplno, možná se za chvíli začnete obklopovat dalšími věcmi které vám usnadní práci. Je super, když si člověk může usnadnit práci a zbyde mu pak více času na nejkreativnější proces, a to přemýšlení, jak bude výrobek vypadat, která látka se k sobě hodí, nebo jaký vzor použít.

5/5 - (3 votes)